„Polskie milenium. Co zapamiętaliśmy z lat 1999-2005”, czyli impro z PODCASTEX

Czwartek 23.11 19:00

Lokalizacja: Klub Komediowy ul. Nowowiejska 1, Warszawa

Polskie milenium płynie w naszej krwi: „Big Brother”, rozmowy na Gadu-Gadu, piosenki Ich Troje oraz całe kolorowe archiwum popkultury przełomu lat 90. i 2000. już na zawsze pozostaną częścią naszej osobistej historii. Z całym swoim drapieżnym konsumpcjonizmem oraz ujmującym kiczem show-biznesu, które ukształtowały pokolenia dzisiejszych 30- i 40-latków.

W związku z premierą książki „POLSKIE MILENIUM” (Wydawnictwo W.A.B., 2023) duetu podcasterów i dziennikarzy Bartka Przybyszewskiego i Mateusza Witkowskiego zapraszamy na improwizowany spektakl komediowy. Autorzy wybiorą dla nas wybrane wspomnienia i nostalgiczne historie z przełomu lat 90. i dwutysięcznych, a my zagramy do tego serię scen. Z poczuciem humoru i publicystycznym pazurem obejrzymy „Idola”, zagramy w Simsy albo całą rodziną pokibicujemy Adamowi Małyszowi (bo co innego można było robić, gdy nie było social mediów…).

„POLSKIE MILENIUM. Co zapamiętaliśmy z lat 1999-2005” w księgarniach od 8 listopada!

Bartek Przybyszewski – dziennikarz, bloger, miłośnik komiksów i filmów. Z wykształcenia andragog i filmoznawca. Prowadzi bloga „Liczne rany kłute”. Współautor wywiadu rzeki z Krzysztofem Gonciarzem „Rozum i godność człowieka” oraz książki o substancjach psychoaktywnych – „Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym”.

Mateusz Witkowski – dziennikarz, krytyk literacki i muzyczny. Redaktor naczelny oraz współzałożyciel portalu Popmoderna.pl. Publikuje m.in. na łamach „Dwutygodnika” i „Czasu Kultury”, w przeszłości jego teksty ukazywały się także w „Gazecie Wyborczej” i „Teraz Rock” oraz w portalach Gazeta.pl i Wirtualna Polska. Stypendysta MKiDN w roku 2018 i 2020. Prowadzi zajęcia na temat muzyki popularnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wierzy wyłącznie w Alessandro Del Piero.


Podobne wydarzenia:


Zasady uczestnictwa w spektaklu

  • 1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
  • 2. Obsługa widowni ma prawo odmówić wpuszczenia na salę osób spóźnionych, a także wyprosić tych widzów, których zachowanie uniemożliwia przebieg spektaklu.

Sprzedawcą biletów na to wydarzenia jest: Stowarzyszenie Inicjatyw Tworczych Winda w Bok,
siedziba: Mokotowska 17 Warszawa, NIP: 1181982762


Lokalizacja

Sign In