Klub Komediowy gra HiT – czyli impro z podręcznika

Klub Komediowy gra HiT – czyli impro z podręcznika

Piątek 14.10 19:00

Lokalizacja: Rakieta Klub ul. Nowy Świat 4a, Warszawa

„Angażujący”, „nowoczesny”, „moralnie poprawny” czy „nacjonalistyczny”, „rasistowski” i „ideologiczny”? Jaki jest podręcznik do nauczania historii (i teraźniejszości) dla licealistów?

Wydawca książki „1945–1979. Historia i teraźniejszość. Podręcznik. Klasa 1. Liceum i technikum” (Biały Kruk, 2022) zachwala lekkość narracji, anegdotyczność, adekwatność ilustracji i atrakcyjność QR-kodów. „Historia w takim wydaniu nie może być nudna” – przekonuje. Skoro tak, to jedziemy z lekturą! Czytu-czytu… czytu-czytu… Hmmm… No, powiemy tak: za naszych czasów na lekcjach historii zbyt długo przerabiało się Starożytność. I jako że nigdy nie dojechaliśmy z psorem do historii współczesnej, to niewiele o niej wiemy. Ale – jako komicy i tekściarze totalnie jesteśmy pod wrażeniem. Bijemy brawko za śmiałe użycie słów takich jak: seks czy dziaders, i dziękujemy prof. Wojciechowi Roszkowskiemu i MEN za materiał do spektaklu!

Wybierzemy najbardziej absurdalne zagadnienia z podręcznika i zagramy do nich serię improwizowanych scen. Taka alternatywna wersja historii i teraźniejszości. Komediowy HiT! Widz powinien po tym spektaklu zrozumieć, że życie społeczne oraz polityczne nie może być pozbawione wymiaru humorystycznego. Mało tego, wymiar ten jest najważniejszy.


Zasady uczestnictwa w spektaklu

  • Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
  • Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
    • nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
    • nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na wydarzenie i pozostanie w domu.


Sprzedawcą biletów na to wydarzenia jest: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Windą w Bok, siedziba: Mokotowska 17, NIP: 1181982762


Lokalizacja

Sign In