„Niewyczerpany żart” – czyli Klub Komediowy improwizuje do Davida Fostera Wallace'a

„Niewyczerpany żart” – czyli Klub Komediowy improwizuje do Davida Fostera Wallace'a

Środa 05.10 19:00

Lokalizacja: Klub Komediowy ul. Nowowiejska 1, Warszawa

Gargantuiczna, błyskotliwa i dowcipna historia o pogoni za szczęściem w Ameryce. „Niewyczerpany żart”  Davida Fostera Wallace’a (W.A.B., 2022) portretuje najbardziej wzruszająco dysfunkcyjną rodzinę, jaka pojawiła się w literaturze ostatnich lat. Główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej kopii taśmy wideo znanej jako „Rozrywka”: filmu tak zabawnego, że każdy, kto go zobaczy, będzie zmuszony oglądać go w kółko, a zainteresowanie jedzeniem, piciem i podstawowymi warunkami sanitarnymi z czasem wygaśnie. Powieść zgłębia zasadnicze pytania o kondycję człowieka i o rozrywkę: czym ona jest i dlaczego w tak dużym stopniu zdominowała nasze życie; jak pragnienie rozrywki wpływa na naszą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi; co o nas mówią przyjemności, które wybieramy.

Zapraszamy na wieczór inspirowany „Niewyczerpanym żartem” – powszechnie uznawanym za przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych i najlepszą jak dotąd próbę uchwycenia rzeczywistości w nierealnym świecie. Fragmenty opus magnum Davida Fostera Wallace’a wybierze i przeczyta dla nas autorka tłumaczenia Jolanta Kozak, a tekst posłuży jako inspiracja do zagrania serii improwizowanych scen.

Książkę „Niewyczerpany żart” będzie można kupić (w cenie promocyjnej) podczas wydarzenia. Dla kogo nie starczy, ten może ją nabyć online na stronie wydawnictwa.


Zasady uczestnictwa w spektaklu

  • Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
  • Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
    • nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
    • nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na wydarzenie i pozostanie w domu.


Sprzedawcą biletów na to wydarzenia jest: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Windą w Bok, siedziba: Mokotowska 17, NIP: 1181982762


Lokalizacja

Sign In